Letni drink z winem z Tejo. Wygraj Portugalię

 

Region Tejo jest nazywany ogrodem Portugalii. Po obu stronach rzeki Tag (w portugalskim Tejo), znajdują się ogromne uprawy warzyw i owoców, a także plantacje drzew oliwnych, drzew piniowych i dębu korkowego. Wśród tych upraw winorośl stanowi istotny element krajobrazu. Bo to właśnie wina z Tejo przyniosły najwięcej sławy lokalnym plantatorom.

W całej Portugalii niezwykle ceni się tradycję i szanuje dorobek minionych pokoleń. Dlatego do dziś największą część upraw winorośli stanowią lokalne szczepy : Touriga Nacional, Castelão czy Trincadeira  – szczepy winogron czerwonych i  Fernão Pires i Arinto – szczepy winogron białych. Doskonałe są jednak nie tylko te wina oparte na pojedynczych odmianach, ale też blendy, czyli wina stanowiące połączenie różnych szczepów.

Istotą producentów wina z Tejo są wina, których smak i aromat ma odzwierciedlać specyficzny klimat Portugalii. Wina te mogą być idealnym dodatkiem do dań wytrawnych i deserów, a ich połączenia z jedzeniem są nieograniczone.

 

 

Letni drink z winem z Tejo
1 butelka białego wina Ponte Portugal medium sweet
1 pomarańcza
1 limonka
mięta
kostki lodu ( opcjonalnie)

Pomarańczę i limonkę szoruję pod gorącą wodą i dodatkowo sparzam wrzątkiem. Kroję na plastry pół pomarańczy i limonkę, umieszczam w dzbanku. Wlewam wino, wyciskam sok z połowy pomarańczy i dodaję liście mięty. Schładzam w lodówce przez godzinę.
Drink jest bardzo rześki, doskonały jako aperitif na piknik w ogrodzie lub na tarasie.

Dla miłośników Portugalii i portugalskiego wina dystrybutor Ponte Portugal przygotował konkurs, w którym do wygrania jest podróż do tego pięknego kraju i inne ciekawe nagrody.
Szczegóły konkursu TUTAJ

24 thoughts on “Letni drink z winem z Tejo. Wygraj Portugalię

 1. O tym, że portugalskie wino jest dobre na każdą okazję przekonałam się już dawno. Twoja propozycja na drink na lato jest po prostu idealna

 2. Chętnie napiłabym się wina, ale muszę poczekać do przyszłego roku (ciąża, a potem pewnie karmienie) 🙂

 3. zupełnie nie moje smaki, chyba że byłoby gorąco jak w Portugalii, wtedy bym się skusiła 😉

 4. Nigdy nie robiłam letniego drinka z winem, więc będę miała go na uwadze.

 5. Mąż bardzo lubi portugalskie wina, wiele ich skosztował podczas podróży poślubnej, wiele porto przywieźliśmy, mają już kilkadziesiąt lat.

  • Izabela, porto to szczególne wino. Trzeba sprawdzić te butelki, czy są jeszcze dobre…
   A mój drink jest z klasycznym winem.

 6. Chętnie spróbuję. Smaka mi narobiłaś 🙂 w końcu pogoda sie zrobiła i można pobiesiadować na tarasie.

 7. Wino w każdej ciekawej formie chętnie spróbuje. Rzadko wina komponuje w drinkach a tu proszę, może to być fajna odmiana.

 8. Jestem wielką fanką białego wina ale tylko na szczególne okazje. Gdyby piło je się często to nie miałoby takiego smaku…

 9. Napój bogów! Uwielbiam takie letnie koktajle!

 10. Na winach się nie znam, bo wybitnie rzadko piję jakikolwiek alkohol, ale gdy byłam w Portugalii byłam na degustacji portugalskich win i pamiętam, że były obłędne.

 11. Rzadko pije alkohol ale na takiego wakacyjnego drinka dałabym się namówić, bo to faktycznie taki napój do delektowania się smakiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.