Jak prasować szybko i efektywnie ? Generator pary!

Żelazka parowe to najprostsze urządzenia, charakteryzujące się niewielkimi rozmiarami, przystępną ceną i łatwą obsługą. Za ich pomocą rozprasujemy fałdy i zmarszczki na naszych ubraniach, a włączając funkcję parowania, znacznie ułatwimy sobie pracę, ponieważ gorąca para wnika w ubrania i rozluźnia włókna tkaniny. Żelazko na parę w zupełności nam wystarczy, jeśli korzystamy z niego raz czy dwa razy w tygodniu i używamy go do prasowania niewielkiej ilości ubrań.

Dla osób, które często prasują sporą liczbę ubrań i muszą wykonywać tę czynność kilka razy w tygodniu wynaleziono nowy, bardzo korzystny sposób na znaczne skrócenie tego procesu. Odpowiedzią na obowiązkowe prasowanie jest zainwestowanie w stację parową, która pozwala znacznie szybciej i bardziej precyzyjnie wykonać tę uciążliwą dla niektórych czynność. Jest to stacja parowa z zewnętrznym generatorem pary. Dziaął ona w ten sposób, że w specjalnym zbiorniku podgrzewa się woda, a następnie zamienia w parę, która dociera grubym przewodem do żelazka. Otwory umieszczone w stopie żelazka wyrzucają parę pod bardzo dużym ciśnieniem, ogrzewając tkaniny i wygładzając zagniecenia.

W odróżnieniu od żelazka parowego, generator pary umożliwi nam łatwe prasowanie różnych materiałów, takich jak wełniane płaszcze, delikatne i jedwabne materiały. Za pomocą tego urządzenia można prasować w poziomie, ale również i w pionie, nie zdejmując marynarki czy wieczorowej sukni z wieszaka. Żelazko z generatorem pary sluży także do odświeżenia odzieży. Para skutecznie wygładza wszelkie zagniecenia nawet na bardzo trudnych materiałach. Wyprasujemy je szybciej i z mniejszym wysiłkiem. Jest to nieocenione ułatwienie dla tych, którzy muszą codziennie stanąć przy desce do prasowania. Stacja parowa to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu i skrócenie czynności prasowania.

 

 

Stacja parowa składa się z dwóch elementów: specjalnego bojlera, w którym wytwarzana jest para wodna oraz z żelazka, umocowanego w osobnej, specjalistycznej stacji parowej. Jest to idealne urządzenie do prasowania wyjątkowo wymagających części garderoby, na przykład do dbania o garnitury, których nie można traktować zwykłym, standardowym żelazkiem. Dodatkowym atutem generatora pary jest także fakt, że niekonieczna jest już deska do prasowania. Ten sprzęt zapewnia dużo łatwiejszą i szybszą pracę z prasowaniem i odświeżaniem naszej odzieży.
Stacje parowe cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród wielu użytkowników. Wykorzystują je osoby w warunkach domowych, w wyspecjalizowanych zakładach krawieckich, firmach zajmujących się projektowaniem mody i w profesjonalnych pralniach.

 

 

Wśród wielu ofert na rynku AGD, wybrałam Generator pary Speed Steam Pro z funkcją autoclean.  I moje prasowanie stało się czynnością wręcz przyjemną. Nie lubisz prasować tak jak ja? To urządzenie jest dla Ciebie!

Speed Steam Pro to najmocniejszy generator pary brytyjskiej firmy Morphy Richards, idealny dla gospodarstw domowych z dużą ilością prasowania oraz dla tych, którzy chcą prasować szybko i efektywnie. Ciśnienie o mocy 7-bar pozwala wytwarzać 140 g ciągłej pary, co umożliwia łatwe prasowanie wszystkich tkanin. Dodatkowe 400 g uderzenia pary, pozwala radzić sobie nawet z najbardziej upartymi zagnieceniami. Duży 2-litrowy zbiornik na wodę zapewnia dłuższe utrzymywanie wysokiego poziomu pary, a tym samym wydłużony czas prasowania.
Dane techniczne stacji parowej:
Stała para: do 140 g
Uderzenie pary: 400g
Ciśnienie: 7 bar
Anti-scale: Tak
Zbiornik wody: 2,0 l
Regulacja pary: Tak
Automatyczne wyłączanie: Tak
Moc: 3000W
Długość przewodu zasilającego: 2,0 m
Rodzaj stopy: ceramiczna
Długość przewodu parowego: 1,8 m
Pionowa para: Tak

24 thoughts on “Jak prasować szybko i efektywnie ? Generator pary!

 1. ogólnie nie lubię prasować, dlatego każde ułatwienie to coś dla mnie, generator pary jeszcze przede mną, ale mam go w planach

 2. Lepszego urządzenia do prasowania nikt jeszcze nie wymyślił. Z takim sprzętem aż się chce prasować, zer wysiłku maksimum efektów

 3. Nigdy nie lubiłam prasować i w dalszym ciągu nie nadwyrężam swojego czasu na tę czynność. Wierzę jednak, że stacja jest świetna 🙂

 4. Dla mnie prasowanie to koszmar. Jednak raz miałam okazję użyć stacji parowej i w ogóle nie ma porównania ze zwykłym żelazkiem. Od tamtej chwili mam w planach jej zakup. Jedwabna bluzka czy marynarka to dla niej pikuś. Cieszę się, ze mogłam dowiedzieć się o tym urządzeniu tak dużo. Mam argumenty dla męża☺️

 5. Żelazka parowe są najlepsze. Używam od dawna i świetnie się sprawdzają:)

 6. Co za sprzęt! Dla mnie prasowanie to wielka zmora. Nie lubię prasować koniec i kropka 🙂

 7. Wędrówki po kuchni

  Odkąd kupiłam sobie porządne żelazko polubiłam prasowanie 🙂

 8. Oj, takie urządzenie to by mi się przydało.

 9. Nigdy nie myślałam o zakupie generatora pary, a prasuje bardzo dużo w domu. Może czas wejść na nieco wyższy poziom?

 10. Miałam przyjemność przetestować i jestem bardzo zadowolona

 11. Moje stare, wysłużone żelazko przy tym się chowa

 12. Nie cierpię prasować, ale takim sprzętem… może polubiłabym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.