Biała kiełbasa pieczona w sosie chrzanowym

 

Biała kiełbasa niewątpliwie znajdzie się prawie na każdym wielkanocnym stole. W polskiej świątecznej tradycji ( i nie tylko) ma swoje stałe miejsce i podajemy ją na wiele pysznych sposobów.
U mnie zawsze jest biała kiełbasa z domowej masarni, którą przygotowujemy raz w roku. To nasz rodzinny rytuał. Tak samo jak pieczona biała kiełbasa w sosie chrzanowym, którą podawano w moim rodzinnym domu z ziemniakami tłuczonymi z masłem. Jakie to pyszne!

1 kg domowej białej kiełbasy – tutaj przepis : klik!
1 cebula
2 łyżki masła klarowanego

200 g gęstej wiejskiej śmietany
2 łyżki dobrego chrzanu
1 łyżeczka mąki kukurydzianej
2 łyżki bulionu warzywnego
1/2 łyżeczki wędzonej czerwonej słodkiej papryki

 

 

Piekarnik nagrzej do 160 st. C. Do formy, w której będziesz piec kiełbasę, włóż masło klarowane i rozsmaruj je na dnie. Cebulę obierz, pokrój w plastry i włóż do formy. Kiełbasę nakłuj wykałaczką i połóż na cebuli. Wstaw do nagrzanego piekarnika. Piecz 20 minut.

W tym czasie w naczyniu wymieszaj śmietanę z chrzanem i papryką. W osobnym mąkę kukurydzianą i bulion. Połącz razem, dokładnie wymieszaj i wlej do formy. Piecz razem przez kolejne 20 minut.

Wyjmij formę z piekarnika. Podawaj pieczoną kiełbasę z tłuczonymi ziemniakami z masłem, z chlebem na zakwasie lub tak, jak najbardziej lubisz.

8 thoughts on “Biała kiełbasa pieczona w sosie chrzanowym

  1. Taka kiełbasa smakowałaby mojemu Ślubnemu!

  2. Ten przepis polecę rodzicom. Może postanowią z niego skorzystać.

  3. Aniu i taką kiełbasą mnie skusiłaś, że chętnie spróbuję:-) Bo zazwyczaj białej nie jadam. Jednak Twoja naprawdę do mnie przemówiła.

  4. Tak przygotowanej białej kiełbasie to pewnie nikt się nie oprze! Pycha!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.