Raz na tydzień. Kuchnia roślinna dla zabieganych

 

Chloé Sucrée, fotografka i założycielka wegetariańskiego bloga Being Biotiful, pasjonatka zdrowej kuchni roślinnej, napisała książkę dla zabieganych zwolenników jedzenia wege.
Zdrowe odżywianie nie jest sprawą łatwą, kiedy jesteśmy zmęczeni pracą, obowiązkami domowymi i do tego głodni. Wtedy właśnie zjadamy szybkie dania, najczęściej przetworzone, które wymagają od nas minimum wysiłku.
Chloé Sucrée w książce Raz na tydzień pokazuje , że jednak można przygotować pyszne i zdrowe wegetariańskie jedzenie nawet wtedy, kiedy mamy mało czasu.

 

 

Autorka w swojej książce prezentuje metodę Batch Cooking, co można przetłumaczyć – gotowanie na później. Metoda ta polega na tym, że jednego dnia, popołudnia czy wieczoru wygospodarowujemy kilka godzin na przygotowanie większej ilości urozmaiconych posiłków w postaci bazy. Są to posiłki, które można przechowywać w lodówce albo je mrozić, a następnie łączyć je ze sobą zgodnie z naszymi upodobaniami w ciągu tygodnia.

Jakie korzyści płyną dla nas z metody batch cooking?
* oszczędność czasu i wydatków
* jemy zdrowo, różnorodnie i po domowemu
* robimy zakupy tylko raz w tygodniu
* nie marnujemy jedzenia
* zużywamy mniej naczyń i wody.

Premiera książki w Polsce: 10-02-2021
Wydawca: Buchmann
Autor: Chloé Sucrée
Kuchnia: Wegetariańska / Wegańska

16 thoughts on “Raz na tydzień. Kuchnia roślinna dla zabieganych

  1. Także, mam już tę książkę i zamierzam z niej korzystać bardzo często. Świetne przepisy na dania, które można błyskawicznie przygotować

  2. Ja mam problem z takimi książkami. Niby chciałabym je mieć, czytać i z nich korzystać, a jak przychodzi co do czego nie potrfię się odnaleźć.

  3. Bardzo ciekawa pozycja. Fajne propozycje na przygotowanie zdrowych posiłków. Wykorzystam te wskazówki w swojej diecie:-)

  4. Ten typ gotowania uskuteczniałam przez wiele lat, gotując w soboty. Teraz też robię podobnie, ale powodem nie jest brak czasu, a ekonomia : gdy palę w piecu kaflowym stawiam na nim mnóstwo garnków.

  5. Mam w domu stos książek z przepisami, niestety brakuje czasu, aby wszystkie dokładnie przerobić 🙁

  6. Dobrze, że ta książka pokazuje, że zdrowe przepisy można przygotować nawet wtedy gdy mamy mało czasu.

  7. kupiłam książkę, skusiłam się pięknymi zdjęciami, ale po dokładnym przejrzeniu myślę ,że skorzystam tez z przepisów

  8. bardzo ciekawa książka, myślę,że te przepisy pozwolą zaoszczędzić sporo czasu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.