Młoda kapusta kiszona z marchewką i koprem. Niebo w gębie

 

Sezonowe przysmaki. Tylko teraz, tylko z młodych warzyw. Takie must have. Robię po jednej główce i powtarzam aż młoda kapusta jest młoda. Wystarczy wyjąć ze słoika, polać odrobiną dobrej oliwy i gotowe. Niebo w gębie.

 

 

1 twarda główka młodej kapusty
3 – 4 płaskie łyżki soli bez jodu
młody koper
1 młoda marchewka
słój – wyparzony i osuszony

Z kapusty zdejmuję zewnętrzne liście, a pozostałą główkę kroję na pół nożem, a potem cienko za pomocą szatkownicy. Ścieram marchewkę i kroję bardzo drobno koper. Wszystko umieszczam w dużej misce i posypuję solą. Mieszam i zostawiam na pół godziny.
Przekładam partiami kapustę do słoja lekko uciskając. Przykrywam zewnętrznymi liśćmi i lnianą szmatką. Zostawiam słój na trzy dni w temperaturze pokojowej. Następnie znowu wyjmuję kapustę do miski – pozbawiam ją gazów, i znowu do słoja. Jest już gotowa do jedzenia. Przechowuję w zakręconym słoju w lodówce. Pyszności.

12 thoughts on “Młoda kapusta kiszona z marchewką i koprem. Niebo w gębie

  1. O taka kapusta to poezja, lenia mam ale kusisz Aniu

  2. Najlepsze jest właśnie taka kiszona w domu, także bardzo często ją robimy

  3. Pyszna. Nie mam gdzie trzymać i dlatego nie robię, ale jeść uwielbiam:-)

  4. Pyszne i bardzo zdrowe, korzystać należy 🙂

  5. Czemu ja tak nie kiszę warzyw? Takich młodych właśnie!? to jest dobre pytanie… u mnie kapusta kiszona to oczekiwanie do jesieni, duża beczka i zapasy na zimę. A przecież można inaczej… Dzięki za podpowiedź! 🙂

  6. Młoda kapusta i to w każdej postaci to u mnie zawsze efekt tzw. ślinki. Uwieeelbiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.