Łosoś wędzony w domu. Wędzarnia Nordic Ware!

 

Wędzarnia Nordic Ware to wymarzone naczynie dla fanów wszystkiego co homemade! Domowa wędzarnia znanej amerykańskiej firmy zainteresowała mnie od razu – spodobał mi się jej kolor, zgrabny kształt i funkcjonalność. Kiedy więc pojawiła się propozycja współpracy ze strony Favi.pl, nie zastanawiałam się ani chwili. Mieć mini wędzarnię we własnej kuchni to chyba jest pragnienie każdej namiętnie gotującej kobiety!
W naczyniu można uwędzić lub podwędzić – w zależności od czasu – mięsa, ryby, warzywa, owoce, oraz przygotować potrawy takie jak pizza. Kilk!

 

 

W skład zestawu wchodzi misa z pokrywą wykonana ze stali aluminiowej, termometr pokazujący temperaturę zarówno w stopniach Celsjusza jak i Farenheit’a, wkład na wodę, wkład perforowany, 2 pojemniki ze zrębami wędzarniczymi -jabłoń i biały orzech, oraz książeczka i płyta CD z przepisami i instrukcją. W zależności od rodzaju użytych zrębków wędzarniczych, przygotowywana potrawa przybierze charakterystyczny aromat dymu z danego drzewa. Poprzez przymykane otwory w pokrywie można regulować cyrkulację powietrza w zamkniętym naczyniu. Proces wędzenia można przeprowadzić na sucho bądź z użyciem wody. Maksymalna waga produktów przeznaczonych do wędzenia to 2,3 kg.

Nordic Ware to amerykańska ikona wśród producentów form do pieczenia. Ta rodzinna firma została założona w 1946 roku. Oprócz form i akcesoriów do pieczenia produkuje jeszcze naczynia do gotowania w mikrofalach, garnki, patelnie jak również naczynia do pieczenia na grillu. Apetyczne kształty produkowanych przez markę form do ciast i kute aluminium – materiał doskonale przewodzący ciepło, szybko podbiły serca gospodyń w Ameryce, a następnie na całym świecie. Fani domowych wypieków bardzo cenią trwałość i praktyczność oferowanych przez firmę produktów, które zakupione raz, służyć będą całym pokoleniom miłośników domowej kuchni. Cały asortyment produkowany jest wyłącznie w Minneapolis w Minnesocie  z materiałów zakupionych tylko na rynku amerykańskim.

 

 

Łosoś wędzony w wędzarni Nordic Ware
przepis z książeczki dołączonej do naczynia

płat łososia atlantyckiego ze skórą 500 g
marynata
40 g soku z limonki
1 łyżka oliwy

Wymieszaj oliwę z sokiem limonkowym i zalej rybę. Marynuj 30 minut. Następnie przenieś rybę na ruszt do wędzarni i wędź pod przykryciem ok. 20 minut – albo aż ryba będzie gotowa.

Moje uwagi – zamarynowanego łososia położyłam na papierze do pieczenia i dopiero na ruszcie wędzarni.  Dodatkowo posypałam rybę pieprzem i dodałam gałązki tymianku. Wędziłam z wiórkami jabłoni i z wodą w dodatkowym naczyniu czyli było to wędzenie na mokro. Po uwędzeniu ryba była niezwykle delikatna, pyszna i pachnąca wędzonym drzewem. Efekt mnie zachwycił.
A wkrótce zaproszę Was na wędzenie na sucho!

10 thoughts on “Łosoś wędzony w domu. Wędzarnia Nordic Ware!

  1. Moja rodzinka nie jadła łososia ale przypuszczam ze w takiej wersji posmakowałby 🙂

  2. Fantastyczny gadżet , minie na razie nie stać niestety, ale już planuje co bym owędziła jakbym kupiła

  3. domowy wędzony łosoś? Ale musi smakować! 🙂

  4. Z przyjemnością zjadłabym taką rybę!

  5. Już o niej marzę, zresztą prawie każdą ich foremkę nawet chciałabym mieć w kolekcji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.