Krem antysmogowy Orientana – Moringa i Cytryniec. Premiera. STOP Smog !

 

 

Według raportu NIK na temat ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami w Polsce, okazuje się że jesteśmy w czołówce krajów Unii Europejskiej pod względem smogu. Maksymalne średnioroczne stężenia pyłów zawieszonych były niemal dwukrotnie wyższe niż dopuszczalne. W pierwszej setce europejskich miast, aż 45 jest z Polski!

Smog wpływa negatywnie na nasze samopoczucie, a w dłuższej perspektywie może wywoływać poważne choroby i schorzenia układu oddechowego, krwionośnego i nerwowego. Do najczęstszych chorób, jakie może wywoływać smog, są choroby nowotworowe, astma, zawał, udar i alergie. To ostatnie boleśnie mnie dotyka każdej jesieni, kiedy zaczyna się sezon grzewczy. Mam problemy z oddychaniem, nasilenie alergii, bóle głowy i problemy skórne. Ale smog powodują też spaliny samochodowe, brudne ulice, przestarzałe zakłady przemysłowe, zabudowywanie tzw. kominów napowietrzających…

 


 

Jak smog wpływa na naszą skórę?
Powoduje szybkie starzenie się skóry, podrażnia ją i przyczynia się do stanów zapalnych. Dlatego bardzo zależało mi na poznaniu nowego produktu firmy Orientana – Bio Kremu Aktywnie Ochronnego Anti Pollution. Jego premiera odbyła się 27 listopada w Warszawie podczas konferencji prasowej ‘Smog a nasze zdrowie’. Zalety kremu potwierdzone badaniami zaprezentowała Anna Wasilewska – właścicielka marki Orientana.
Jest to unikatowy kosmetyk, który w 100% chroni skórę przed smogiem i dodatkowo działa na nią przeciwstarzeniowo, nawilżająco i odżywczo. W tworzeniu kremu Orientana wykorzystała najnowsze badania naukowe nad roślinami, które blokują dostęp substancji szkodliwych do skóry. Moringa i Cytryniec to azjatyckie rośliny, które tworzą skuteczną barierę dla zanieczyszczeń i dodatkowo zapobiegają osadzaniu się ich na skórze.

 

* Anna Wasilewska – właścicielka marki Orientana fot. Jarosław Antoniak
 

Najważniejsze aktywne składniki kremu
Drzewo Moringa nazywane też “drzewem życia” naturalnie występuje w tropikalnych i subtropikalnych regionach Azji Południowej, gdzie od lat wykorzystywane jest w tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B, witaminy C, prowitaminy A, witaminy K, manganu i białka oraz innych niezbędnych składników odżywczych. Sproszkowane liście drzewa moringa są stosowane jako zamiennik mydła. Wykorzystuje się je także w kuchni, jako dodatek do curry i sosów. Moringa zawiera aż 46 silny przeciwutleniaczy odpowiedzialnych za neutralizację wolnych rodników. Ekstrakt z moringi działa ochronnie na skórę, tworząc na powierzchni barierę zapobiegającą wnikaniu do organizmu obecnych w zanieczyszczonym powietrzu toksycznych związków.

Cytryniec pochodzi z północnych i północno-wschodnich Chin (Mandżuria). Jagody cytryńca zaliczane są do grupy 50 podstawowych roślin dalekowschodniej medycyny ludowej. Z owoców sporządza się konfitury i dżemy. Sok stosowany jest jako dodatek smakowy do win, a napar z kory i liści może zastąpić herbatę. Owoce cytryńca są bogatym źródłem składników biologicznie aktywnych – witamin (C i E), kwasów organicznych, sacharydów, wapnia, magnezu, żelaza, manganu, zawierają też cenny olejek eteryczny i silne antyutleniacze. Olejek z cytryńca działa na skórę nawilżająco, ujędrniająco i regenerująco oraz łagodzi podrażnienia.

Krem aktywnie ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec powoduje, że:
-skóra jest dobrze odżywiona, miękka, gładka i delikatna
– odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, a krem dobrze się nakłada i rozprowadza
– stosowany na dzień szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Można go bezpiecznie używa pod makijaż
– skutecznie nawilża skórę, zabezpieczając ją przed przesuszeniem na skutek przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach
– odżywia i chroni cerę przed wpływem dymu papierosowego i zanieczyszczanego powietrza oraz łagodzi podrażnienia
– krem mogą stosować wszyscy: osoby dorosłe, starsze, dzieci i młodzież

Konferencję  ‘Smog a nasze zdrowie’ przygotowała Agencja Allaboutlife.
Podczas konferencji o smogu, jego skutkach i zapobieganiu mówili:
– Mariusz Pitura – autor kampanii pierwszadobabezsmogu.pl
– dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz (Medicover)
– Dorota Pajączkowska (Nissan) – prezentacja elektrycznej wersji Nissana – samochódu eko
Konferencję prowadziła Beata Tadla.

 

4 thoughts on “Krem antysmogowy Orientana – Moringa i Cytryniec. Premiera. STOP Smog !

  1. Ciekawe informacje, nie słyszałam wcześniej o tych kosmetykach. Pozdrawiam! 🙂

  2. smog niestety przyspiesza starzenie się skóry, sprawia że jest szara, matowa, wygląda niezdrowo, dlatego warto sięgać po kremy antyoksydacyjne (wymiatające wolne rodniki), odżywcze i właśnie typowo anti-pollution, a do tego przydają się oczyszczacze powietrza czy maski z filtrem ffp2 (przydatne także podczas pandemii)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.