Odkurzacz pionowy, czy naprawdę ułatwia sprzątanie?

Odkurzacz pionowy, czy naprawdę ułatwia sprzątanie?
Podstawowym wyposażeniem każdego domu jest bez wątpienia odkurzacz. Bez niego trudno byłoby utrzymać w nim czystość. Czym powinien cechować się dobry odkurzacz?
Z pewnością w każdym gospodarstwie domowym znajduje się tradycyjny model odkurzacza. Dostępne w dwóch wariantach – workowym lub bezworkowym, mają swoich zwolenników od wielu lat. Tymczasem coraz więcej osób przekonuje się również do nowoczesnej alternatywy, jaką są odkurzacze pionowe. Świetnie sprawdzają się w domach, w których znajdują się dzieci lub zwierzęta. Z czego wynika ich rosnąca popularność? Jakie funkcje mają odkurzacze pionowe i na co warto zwrócić uwagę, wybierają model dla siebie?

Kiedy odkurzacz pionowy jest dobrym wyborem?
Odkurzacze pionowe przeznaczone są głównie dla osób, którym zależy na wygodnym, ale jednocześnie szybkim sprzątaniu. W większości przypadków są one pozbawione kabli, co znacznie ułatwia ich użytkowanie. Jakie są inne zalety odkurzaczy pionowych? Przede wszystkim są one niezwykle lekkie i poręczne. Z tego też względu może być to świetny wybór dla osób starszych, które mają trudności z poruszaniem się. Odkurzaczem pionowym można znacznie łatwiej operować, co sprawia, że utrzymaniu domu w czystości nie jest już tak uciążliwe. Urządzeń tych nie trzeba także składać po każdym użyciu czy też przepinać do innego gniazdka w przypadku sprzątania większej powierzchni. Kolejną zaletą odkurzaczy pionowych jest także brak konieczności wymieniania worków. Dzięki temu, że wystarczy je opróżnić i umyć, będzie to świetny wybór dla osób, które szukają ekonomicznych, ale także ekologicznych rozwiązań. Odkurzacz pionowy to polecany jest także alergikom.

Jak wybrać odkurzacz pionowy?
Odkurzacze pionowe mają wiele zalet i z całą pewnością ułatwiają utrzymanie czystości w domu. Dotyczy to nie tylko odkurzania podłóg. Wybierając odkurzacz pionowy, warto zwrócić uwagę na wybór dostępnych końcówek. Im więcej jest ich w pakiecie, tym efektywniej można sprzątać różne powierzchnie. Szczególnie przydatna jest elektroszczotka, ale też ssawka szczelinowa. Za pomocą tej drugiej bez problemu usuniesz zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. Idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia samochodu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Istotna z całą pewnością jest długość pracy takiego odkurzacza, czas potrzebny do jego naładowania, ale też moc ssania. Im wyższa, tym łatwiej będzie usunąć, chociażby sierść psa czy kota.
Podejmując decyzję o zakupie odkurzacza pionowego, warto zwrócić uwagę także na jego dodatkowe funkcje. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia, które wyposażono w między innymi funkcję mycia podłóg. Znacznie zwiększa to jego użyteczność. Tego typu sprzęt z pewnością docenią osoby, które lubią funkcjonalne rozwiązania. Niektóre modele mają również odłączany odkurzacz ręczny. W ten sposób można znacznie łatwiej odkurzyć powierzchnie znajdujące się wysoko. Odkurzacz pionowy z całą pewnością będzie dużym ułatwieniem codziennych obowiązków.

20 thoughts on “Odkurzacz pionowy, czy naprawdę ułatwia sprzątanie?

 1. To ważne, że odkurzacze tego typu są lekkie i poręczne.

 2. Odkąd mam pionowy odkurzacz to moje plecy są bardzo mi wdzięczne. To najlepszy sposób na lepszy porządek w domu.

 3. Dzieki Aniu za tak solidną opinię. Jakoś do tej pory nie myslalm o takim bo mam bardzo dobry przemysłowy, z calkiem długą rurą 🙂 przy zmianie pomyślę o tym pionowym 🙂

 4. Muszę przyznać, że zainteresowałaś mnie tym pionowym odkurzaczem.

 5. Gdybym wiedziała, że jest taki genialny, to nie kupowałabym tradycyjnego …Właśnie 2 tygodnie temu przyszedł mój tradycyjny odkurzacz . Pierwszą rzeczą, która mnie strasznie zdenerwowała to był kabel o połowę krótszy od poprzednika…a mnie zawsze zależało na długim kablu. Albo na braku tego kabla. Odkurzacze pionowe zasilane baterią, którą można naładować, po prostu są lepsze.

 6. Lekkie poręczne urządzenie napewno ułatwia odkurzanie,odciążanie pleców jest ważne kręgosłup napewno podziękuję za to

 7. Mam odkurzacz pionowy i uważam, że to świetne rozwiązanie.

 8. U nas odkurzacz pionowy sprawdza się tylko do szybkiego ogarnięcia, jako alternatywa dla miotły. Natomiast do porządnego, kompleksowego sprzątania wolę jednak tradycyjny model .

 9. Mnie się mimo wszystko marzy ten taki samo jeżdżący robocik, ale ogóle odkurzacz pionowi to coś dla mnie, bo jestem po operacji kręgosłupa i nie mogę się schylać.

  • Miye, samo jeżdżący robocik to co innego i pionowy też. Wierz mi, że oba spełniają inne role. Te pionowy jest moim nr 1.

 10. Ja właśnie sie zastanawiam nad takim odkurzaczem, ale jednak poki co zostaję przy tradycjonalnym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.