Lektury na lato! Polecam

 

Co czytać w wakacje? jakie lektury, teksty, historie?
Mnie ciekawi każdy rodzaj dobrej książki, czasopisma czy opowiadania. Często dobieram lektury na różne pory roku. Zimą idealnie czytają mi się sagi i wielotomowe książki. Wiosną sięgam po poradniki gdzie spędzić weekend, opowiadania o podróżach i roślinach, latem dobrze mi się obcuje z psychologią, lekkim jedzeniem i przewodnikami po ciekawych miejscach. No i są wydania, które czytać mogę na okrągło – czyli klasykę, kryminały, psychologię, poradniki o zdrowiu i urodzie…
Niedawno zostałam obdarowana przez wydawnictwo Laurum ciekawymi pozycjami, które bardzo polecam:
* Ciało i umysł na detoksie Laurum
i * Wielka księga jogurtów Laurum.

 

 

Przesłanie książki Ciało i umysł na detoksie to hasło – Zrób porządek w życiu: sprzątnij toksyny, złe emocje i negatywną energię – zyskaj zdrowie i lepsze życie!

Dzięki tej pozycji poznamy metodę, jaką opracował doradca m.in. Gwyneth Paltrow, Demi Moore czy Tima Robbinsa – Dr Habib Sadeghi, w sprawach zdrowia i duchowości, dzięki której twój umysł się oczyści, a ciało wyzdrowieje.

Dr Habib Sadeghi przedstawia skuteczne sposoby na detoks ciała, umysłu oraz duszy i w efekcie zwiększenie poziomu energii oraz rozwinięcie własnego potencjału. Jego składający się z 12 kroków przewodnik pozwoli odzyskać swobodę myślenia i rozpoznać blokujące nas problemy emocjonalne. Odkryjemy przyczyny, przez które pojawiła się u nas choroba, który narząd objęła i jaką rolę odegrał w jej pojawieniu się nasz stan świadomości. Zobaczysmy, jak
w prosty sposób możemy wspomóc swój organizm w jej pokonywaniu, stawiając czoło nierozwiązanym, a często także nieuświadomionym problemom emocjonalnym.

Oprócz tego w książce znajdziemy wskazówki m.in. jak:
– dostrzegać i rozwiązywać problemy zdrowotne towarzyszące ci nawet od dziesiątek lat,
– pracować nad energią i emocjami, by uczynić terapię stosowaną przez twojego lekarza bardziej skuteczną,
– zmieniać swoje schematy myślowe i emocjonalne, by czuć się i wyglądać młodziej,
– przekierować negatywną energię, by wyzbyć się wątpliwości i strachu.

Znajdziemy w niej także opracowaną przez dr. Sadeghi dziesięciodniową dietę CO – przepisy z testowej kuchni Goop, która przyczynia się do emocjonalnego oczyszczania. Jej główne zadanie to zmniejszać zastoje w wątrobie, woreczku żółciowym, płucach, nerkach i trzustce – czyli w narządach najbardziej narażonych na negatywne konsekwencje uczuć takich jak żal czy złość. Poznasz osiemnaście przepisów będących dowodem na to, że posiłki diety oczyszczającej są nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

Opinie znanych o książce:
Książka ta mówi o tym, jak oczyścić duszę i ciało z tego, co zbędne, przejąć świadomą kontrolę nad swoim życiem
i posmakować zdrowia, szczęścia i wolności! Doktor Sadeghi jest niesamowity.

– Demi Moore, aktorka

Dr Sadeghi stał się dla mnie mentorem w wielu sferach mojego życia, choć najważniejsze jest to, że nauczył mnie żyć w zgodzie ze sobą. Była to jedna z najpiękniejszych, najbardziej bolesnych, a zarazem fascynujących lekcji w moim życiu. Jak się przekonasz podczas lektury tej książki, dr Sadeghi wprowadza porządek do każdej sfery życia, a wraz z nim przychodzi ukojenie.
– Gwyneth Paltrow, aktorka

Ufaj głębiej. Te dwa słowa, droga do ich zrozumienia oraz osoba, która mnie ich nauczyła, odmieniły moje życie. Książka dr. Sadeghi to lektura obowiązkowa dla każdego, kto czuje się zagubiony czy zgnębiony (czyli dla wszystkich) i pragnie stać się bardziej życzliwym, silniejszym i śmielszym człowiekiem. Brak mi słów, by polecić tę książkę tak, jak na to zasługuje.
– Anne Hathaway, aktorka

******

Wielką księgę jogurtów napisała Pat Crocker, która jest specjalistką w dziedzinie kulinarnego zastosowania ziół. Zawodowo zajmuje się także ekonomią prowadzenia gospodarstwa domowego. Od ponad dwudziestu lat pisze i opowiada o ziołach i zagadnieniach związanych ze zdrowiem. Jest autorką siedmiu książek kucharskich i trzech książek o ziołach, które wielokrotnie zdobywały różne wyróżnienia na arenie międzynarodowej.

W swojej książce Autorka pokazuje, jak łatwo przyrządzić samodzielnie w domu smaczne i zdrowe jogurty, które składają się tylko ze świeżego mleka i naturalnych dodatków!

Producenci komercyjnych jogurtów prześcigają się w wymyślaniu najróżniejszych kombinacji rodzajów i smaków, przeważnie przez dodawanie składników o wątpliwej wartości odżywczej. Tymczasem samodzielne przygotowanie tego produktu jest dziecinnie proste – wystarczy kilka chwil, by zapełnić nim całą lodówkę.

Co zrobić, by szybko i tanio otrzymać zdrowy i pełnowartościowy jogurt? Wystarczy odpowiednio dopasować trzy główne czynniki: świeże mleko, żywe kultury bakterii i temperaturę. A ponieważ to ty decydujesz o wszystkich dodatkach, masz kontrolę nad tym, jakie będą proporcje płynów (mleka krowiego, owczego czy koziego), cukru i tłuszczu. Poza tym domowy jogurt nie zawiera żadnych chemicznych środków konserwujących, sztucznych barwników czy dodatków smakowych.

W książce znajdziemy ponad 200 pomysłów na dania, w których wykorzystuje się zdrowotny potencjał jogurtu. Przepisy te nawiązują do tradycji kuchni włoskiej, greckiej, tureckiej czy bałtyckiej i wyróżniają się wysoką zawartością błonnika, witamin i dużą ilością składników mineralnych.

Wielka księga jogurtów zawiera również część poświęconą zdrowiu ludzkiego organizmu. Pat Crocker opisuje siedem głównych układów w naszym ciele. Wyjaśnia, na czym polega ich rola, wskazuje najczęstsze problemy i dolegliwości oraz podpowiada, w jaki sposób można zmieniać dietę i styl życia, aby każdy z nich funkcjonował optymalnie.

8 thoughts on “Lektury na lato! Polecam

 1. “Ciało i umysł na detoksie” brzmi bardzo interesująco. Zapoznam się 🙂

 2. Jogurty sama robię od 1995 roku kiedy zaczęłam pracę po studiach w laboratorium chemicznym i wtedy dostawaliśmy tyle mleka za szkodliwe warunki pracy, że przepić się tego nie dało 🙂
  A ta pozycja o detoksie bardzo mnie ciekawi:-)

  • Marzena, to wspaniale!
   I ja robię domowe jogurty i serki. Ta książka podpowiada nowe receptury.
   Natomiast detox to książka dla każdego.

 3. Ciekawe pozycje, szczególnie książka o detoksie 🙂

 4. Czy książka jest jeszcze dostępna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.