Viticulture – jak zostać właścicielem winnicy w Toskanii. Gra planszowa

 

Lubisz wino albo dopiero zaczynasz z nim przygodę?  Masz niepowtarzalną oakzję poznać kulisy funkcjonowania winnicy, a nawet stać się jej właścicielką lub właścicielem. I to w sercu winiarskiej mekki – w Toskanii!  Mowa oczywiście o zabawie i grze Viticulture – jak zostać właścicielem najlepszej winnicy w Toskanii. To pierwsza gra o tematyce winiarskiej, jaką miałam okazję do tej pory poznać.  Fanatstyczny pmysł, aby połączyć wiedzę o winie z jego degustacją i jeszcze miło się przy tym bawić.  Bo wino w kieliszku jest niezbędnym kompanem kiedy mamy poważnie zająć się winnicą!

Uchylając nieco rąbka tajemnicy … Zostajesz właśnie właścicielką/właścicielem winnicy w Toskanii i Twoim zadaniem jest tak nią zarządzać, aby stała się jedną z najlepszych winnic we Włoszech. Musisz jednak włożyć w jej rozwój sporo wysiłku, ponieważ na początku posiadasz jedynie kilka działek ziemi, starą tłocznię, małą piwnicę na wino, a dla Ciebie pracują jedynie trzy osoby. Musisz sadzić winorośl, zbierać jej owoce, produkować wino i je sprzedawać. Możesz rozwijać swoją winnicę budując  nowe  pomieszczenia i  organizując enoturystykę. Musisz stać się profesjonalnym zarzadcą , aby stanąć na wysokości zadania,  ponieważ pozostali uczestnicy gry mają  taki sam cel  i też chcą mieć najlepszą winnicę w Italii.

 

 

Viticulture Essential Edition zyskała wielką przychylność wśród fanów gier planszowych i zajmuje wiodące miejsca w rankingu najlepszych gier. Zapewniam, że czas spędzony przy tej fantastycznej przygodzie z winem daje wiele radości i wiedzy.  Uprawa winorośli, zarządzanie winnicą i produkcja wina to arcyciekawe tematy nie tylko dla miłośników wina. A dodatkowo ta gra wzbogaca nas o nowe emocje…

My w ramach #zostańwdomu graliśmy w nią tylko we dwoje, ale w grze może uczestniczyć 6 osób. Jest to więc doskonała rozrywka w gronie bliskich i przyjaciół, zwłaszcza kiedy macie w kieliszkach zacne włoskie Passiamo!
Viticulture może być ciekawą formą spędzania czasu na wakacjach, piknikach poza miastem, a także fantastycznym upominkiem z butelką włoskiego wina.

Wydawca gry –  Stonemaier Games
Projektant –  Morten Monrad Pedersen Jamey Stegmaier Alan Stone
Oficjalny partner gry –  TiM SA.

10 thoughts on “Viticulture – jak zostać właścicielem winnicy w Toskanii. Gra planszowa

 1. Wow, jaka ciekawa gra.
  Zawsze marzyłam, aby mieć własną winnicę.
  Zresztą wina to mój konik i dużo czytam na ten temat.
  Koniecznie muszę poszukać tej gry, jak będę w Polsce.
  No a jeszcze do tego włoskie wino 🙂
  Pełnia szczęścia.
  Pozdrawiam 🙂

  • Irenko, naprawdę ciekawa.
   Wyjątkowa zabawa i jednocześnie nauka.
   Tak, koniecznie z włoskim winem!
   Uściski.

 2. ooo! to gra dla mnie 😀 bardzo lubię wino 🙂

 3. Nie słyszałam nigdy o tej grze, ale przeczytałam kilka recenzji, w tym Twoją i bardzo mi się podoba sam pomysł 😉

 4. co za gra, w sam raz na wieczór z przyjaciółmi!

 5. Już się nie mogę doczekać tej gry:-) Mam nadzieję, że będę ja mogła przetestować już niedługo:-) Przynajmniej tak można zabawić się w posiadanie swojej winnicy:-) Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.