Na ryby! Do tawerny U Rysia

 

***

 

Na ryby! Temat powraca za każdym razem, kiedy publikuję na blogu przepis z rybą. Pisze do mnie wiele osób, że w ich miejscowości trudno o dobrą, świeżą rybę. Zawsze mnie to smuci, bo przecież sposobów, aby taką sprzedawać nawet w małych zakątkach kraju jest wiele. Na szczęście są miejsca, gdzie o dobrej jakości i pyszną rybę nietrudno. Dzisiaj Was tam zabiorę!

 

 

W tawernie U Rysia każdy smakosz ryb znajdzie coś dla siebie. Regularnie bowiem dostarczane są świeże ryby z Mazur, które przygotowywane są na trzy sposoby – smażone, gotowane na parze i pieczone. Możemy też kosztować ryby marynowane w oleju i podawane na surowo. Są to lin, sieja, okoń, pstrąg, sandacz, sum.

W karcie menu nie brakuje też ryb morskich i owoców morza. I tak zjemy tu: kergulenę, troć, halibuta, krewetki i mule. Poza tym tawerna U Rysia proponuje też ryby wędzone we własnej wędzarni. Możemy zjeść je na miejscu lub kupić na wynos.

 

 

Tawernę U Rysia wyróżnia też fakt, że miejsce jest częścią projektu Otwarci dla Zwierząt. Oznacza to, że możemy odwiedzić je ze swoim pupilem – psem lub kotem i otrzyma on darmowe jedzenie ufundowane przez firmę Dolina Noteci, które możemy wybrać zgodnie z upodobaniami smakowymi zwierzaka lub zabrać ze sobą na wynos. Każdy pupil otrzyma też jednorazową miskę eco z otrębów pszennych.

Tawerna miejska U Rysia
Marszałkowska 140
Warszawa

12 thoughts on “Na ryby! Do tawerny U Rysia

  1. Byłam, jadłam i serdecznie polecam 🙂

  2. Daleko mi do tej restauracji, ale potrawy wyglądają zacnie

  3. Z pewnością odwiedzę tą restaurację. Menu jak dla mnie! 🙂

  4. Uwielbiam ryby. A że mieszkam nad morzem to dostęp do świeżych ryb jest łatwiejszy.

  5. Szkoda, że tak daleko. W sumie z rybami u nas nie jest najgorzej – na szczęście. Brakuje warzyw. I tu ubolewam.

  6. Super pomysł na danie, uwielbiam ryby więc to idealna potrawa dla mnie, ciekawe co mąż na to, dzięki za polecenie restauracji, wybierzemy się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji na stronie http://kuchennymidrzwiami.pl przez Annę Kamińską w celach marketingowych, w tym również w celu marketingu bezpośredniego. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.